Nawrocki: Odmawia nominacji 46 sędziów!

Prezydent Nawrocki odmawia nominacji 46 sędziów. „Nie będę awansował tych, którzy podważają porządek konstytucyjny” W ostatniej chwili prezydent Karol Nawrocki odmówił nominacji 46 sędziów na wyższe stanowiska w sądach. Decyzję ogłosił publicznie, tłumacząc, że nie zamierza awansować sędziów, którzy – jak to ujął – „kwestionują porządek konstytucyjno-prawny i słuchają złych podszeptów ministra Żurka”. Szef kancelarii  prezydenta  Bogucki potwierdził, że nominacje nie zostaną wręczone. Dodał, że „takie sytuacje już w historii się zdarzały – prezydent Lech Kaczyński również wstrzymywał nominacje, podobnie jak Andrzej Duda”.

Related posts

Deweloperzy pod lupą CBA!

DL Invest Group. Kolejne niekorzystne rozstrzygnięcia!

Trump: Zawieszenie broni z Iranem bliskie załamaniu